Dávid

Névnapok:

December 30.

Dávid keresztnév jelentése

A Dávid keresztnév a héber „Dávid” szóhoz köthető, amelynek jelentése „szeretett” vagy „kedvelt”. A név bibliai gyökerekkel bír, hiszen Dávid volt Izrael második királya, aki az Ószövetség egyik legfontosabb személyisége. A név viselői sok esetben erős karakterrel, bátorsággal és vezetői képességekkel bírnak, amely vonásokat a név jelentése is szépen kifejez. A Dávid név népszerűsége világszerte töretlen, és számos kultúrában megtalálható különböző formái miatt.

Dávid keresztnév eredete

A Dávid név eredete a héber nyelvhez nyúlik vissza, ahol „דָּוִד” (Dávid) formában található. A bibliai történetekben Dávid király figurája rendkívül fontos, hiszen ő volt Saul király utódja, aki legyőzte Góliátot, a filiszteus óriást. A gazdag történelmi háttér mellett a névhez nemcsak a személyes erények, hanem a kultúra formálása is fűződik. A Dávid név sokak számára a bátorságot, az igazságosságot és a vezetői képességeket szimbolizálja, az izraelita történelemben pedig a származás és a hagyományokra való büszkeséget is kifejezi.

A név elterjedése különböző kultúrák által is befolyásolt, hiszen Dávid alakja nemcsak a zsidó vallásban, hanem a kereszténységben és az iszlámban is jelentős. A név több nyelvben is megjelenik, például az angolban (David), spanyolban (David), franciában (David) és más nyelvekben is, minden esetben ugyanazt a jelentést hordozva.

Dávid keresztnév becézése

A Dávid keresztnévnek különféle becenevei léteznek, amelyek népszerűsége eltérő lehet a különböző kultúrákban. Magyarországon a leggyakoribb becenevek közé tartozik a „Döme”, „Dani”, „Dávi” vagy csak egyszerűen a „Dav”. Ezek a becenevek általában szeretetteljes érzelmeket közvetítenek, és a név viselőjének személyiségbestálását is kifejezik. A becenevek használata egyfajta közelséget, bizalmat sugall, így a Dávid név viselői gyakran kedvelt alakok a családban és a baráti körökben.

Dávid nyelvtani elemzése

A „Dávid” név nyelvtani szempontból férfiúi, és a magyar nyelvben a nevekre jellemző ragozási szabályok szerint kezeljük. A név birtokos esetben (Dávidé), tárgyesetben (Dávidot) és egyéb esetekben is ragozódik. Ez a név egyértelműen a férfiak körében elterjedt, de a női formája, a Dávidnév, a népszerűsége miatt nem általános a magyar névadásban. A név kiejtése egyszerű, ám a szótagolás, azaz a „Dá-vid” formában való hangsúlyozása a kultúrától függően eltérő megéléseket hozhat.

A név köz és helyesírása szabályosan illeszkedik a magyar helyesírás szabályaihoz, amelynek köszönhetően a név széles körben elfogadott és elismert.

Dávid keresztnév számmisztikai elemzése

A számmisztika a nevek és számok közötti kapcsolatot tanulmányozza, amely segít megérteni a név viselőjének személyiségjegyeit, kvalitásait és életútját. A nevek számmisztikai elemzése során minden betűhöz számérték társul, amelyek összeadva meghatározzák a névhez kapcsolódó fő számot.

A Dávid név betűinek numerikus értékei a következőképpen alakulnak (a magyar ábécé számértékeivel):

– D = 4
– Á = 1
– V = 6
– I = 9
– D = 4

Ezek összegzése: 4 + 1 + 6 + 9 + 4 = 24

A 24-es szám a numerológia szerint szintén tovább egyszerűsíthető, így összeadjuk a 2 és 4 számjegyeket is: 2 + 4 = 6.

A 6-os szám a szeretet, a harmónia és a családi értékek képviselője. Azok, akik a Dávid nevet viselik, általában erős érzelmi kötelékekkel rendelkeznek, érzékenyek mások szükségleteire, és hajlamosak a család középpontjában állni. A 6-os szám jelzi, hogy a név viselője hajlamos arra, hogy a békét és a harmóniát keresse az életében, legyen szó kapcsolatról vagy munkai környezetről.

A Dávid név energetikájában jelen van a felelősségvállalás, a gondoskodás és az empátia. Azok, akik ezt a nevet viselik, gyakran kitűnnek a barátságosságukkal és a segítőkészségükkel, ezért képesek másokat inspirálni és motiválni. A számok és a nevek közötti összefüggések a számmisztikában mélyebb megértést kínálnak a név viselőjének belső világáról és karakteréről.